DRAGGIN' TAIL RUN -- 18 MILE CHALLENGE

NOVEMBER 23, 2002

SUNNY HILLS, FL

OVERALL MALE: JESSIE BLANTON 1:46:42
MASTERS MALE: LANCE SOUTHER 1:58:32
GRANDMASTERS MALE:JERRY ARMSTRONG 2:06:57

MEN'S AGE GROUPS:

15 - 19 45 - 49
1. CHAD THOMPSON 2:11:20 1. GARY CATO 2:16:30
2. KIEL CRAVATTA 2:53:55 2. JAY YANOVICH 2:16:57
3. DAVID HOWELL 2:25:39
4. BOBBY STANTON 2:40:32
25 - 29 5. FRANK KREIS 2:51:37
1. KEVIN PORTER 1:50:49
2. CHRIS ZINGARELLI2:00:48 50 - 54
3. JOE RICHARDSON 2:04:10
4. PRZEMEK KRSYNSKI2:10:30 1. MORRIE INGALLS 2:09:35
5. ERIC MARELL 2:28:00 2. GARY GRIFFIN 2:11:04
6. JEREMY ZAWACKI 2:29:27 3. PAT JUDD 2:16:57
4. HOWARD STEWART 2:16:58
5. PACO RABELL 2:22:23
30 - 34 6. DALE NASH 2:28:53
7. DAVID FARNSWORTH2:40:25
1. BILL MCTERNAN 1:51:15 8. PAUL KERCH 2:59:11
2. JOHN ZIMMERMAN 2:03:08 9. CHRIS HARRIS 3:11:48
3. JACK MCDERMOTT 2:05:50
4. ANTHONY DAVITT 2:21:46
5. JAY THARP 2:38:49 55 - 59
6. BRUCE HALL 2:55:47
1. ANDREW COLEE 2:29:56
2. ANDY WALL 2:41:03
35 - 39 3. JAMES WELLS 2:43:19
4. TERRY PETERS 2:46:21
1. GREG WADDELL 2:04:17 5. RON LANDEN 2:46:47
2. ALAN REDMON 2:18:03
3. JAMIE WELLS 2:22:23
4. RICK HODGE 2:26:40 60 - 64
5. EMIL WINDHOLTZ 3:17:24
1. HORACE ELLIS 2:24:21
2. ROGER SPRANDEL 2:26:38
40 - 44 3. RAY BENTZ 2:35:42
4. WILLIAM ZAHLER 2:41:07
1. FRED JOHNSON 2:03:21 5. JOHN CALVER 2:45:50
2. CHUCK DAVIS 2:04:15 6. CHUCK LAW 2:57:34
3. DONALD MASON 2:09:21
4. KEN FORD 2:22:22
5. BILL ARENS 2:26:15 65 & UP
6. RAY STINSON 2:42:30
7. JOSEPH COLON 2:48:08 1. FRANK KEY 4:14:19
8. CHRISTO VARAZO 3:46:22
9. SCOTT PINKHAM 3:46:23

MALE WALKER:
1. KEVIN KOSLOWSKI 3:58:34


OVERALL FEMALE: VALERIE CONNAGHTON 1:57:44
FEMALE MASTERS: JUDY ALEXANDER 2:31:25
GRANDMASTERS FEMALE: CAROLE THOMPSON 2:42:37

WOMEN'S AGE GROUPS:

15 - 19 40 - 44
1. AMBER MILLER 2:31:591. SALLE OHE 2:45:44
2. SONJA BEDSOLE 2:50:59
3. PAM BREZA 2:58:15
25 - 29
45 - 49
1. JESSICA TRANCHINA 2:08:41
2. LINDA ETTIENNE 3:11:511. CAROL KREIS 2:49:46
2. MAGGIE HELLY 2:59:48
3. NOREEN BURKE 3:04:13
30 - 34
50 - 54
1. AUGUSTA BOSTICK 2:36:47
2. SANDRA TROTT 2:37:381. ERIN MCGUIRE 3:03:13
3. WENDY REDMON 3:01:26
4. KRISTY INGRIM 3:49:29
55 - 59
35 - 39 1. SUSAN HULL 2:43:24
1. TERESA LAFLEUR 2:18:57
2. WENDY WINTERS 2:42:1060 - 64
3. PAT SASSER 2:43:45
4. ANNIE WINDHOLTZ 3:17:251. GWEN SPRANDEL 3:04:54

ATHENA:
ANGELA LAMONT 3:50:47


RELAY TEAMS:

Male Division
1. TALLAHASSEE & AREA HASH HOUSE HARRIERS - 2000 1:56:01
2. TEAM “NO SLEEP” 2:10:18
3. TALLAHASSEE & AREA HASH HOUSE HARRIERS - 2002 2:11:28
4. TYNDALL TEAM “BLUE” 2:16:05
5. TEAM “DRAGON SPORTS” 2:17:26
6. TYNDALL TEAM “GOLD” 2:26:46
7. TEAM “SHIGGY & BEERS” 2:51:55

Mixed Division
1. TALLAHASSEE & AREA HASH HOUSE HARRIERS - MIXED 2:14:27
2. TEAM “SLACKERS” 2:34:39
3. TYNDALL TEAM “3” 2:44:01
4. TEAM “KIM & CHRIS” 3:04:08
5. TYNDALL TEAM “8” 3:10:04

Female Division
1. TALLAHASSEE & AREA HASH HOUSE HARRIERS 2:37:13


OVERALL FINISHERS:

1. Jesse Blanton1:46:4249. Ray Bentz2:35:42
2. Kevin Porter1:50:4950. Augusta Bostick2:36:47
3. Bill McTernan1:51:1551. Tallahassee & Area Hash House Harriers – Female2:37:13
4. Tallahassee & Area Hash House Harriers 20001:56:0152. Sandra Trott2:37:38
5. Valerie Connaghton1:57:4453. Jay Tharp2:38:49
6. Lance Souther1:58:3254. David Farnsworth2:40:25
7. Chris Zingarelli2:00:4855. Bobby Stanton2:40:32
8. John Zimmerman2:03:0856. Andy Wall2:41:03
9. Fred Johnson2:03:2157. William Zahler2:41:07
10. Joe Richardson2:04:1058. Wendy Winters2:42:10
11. Chuck Davis2:04:1559. Ray Stinson2:42:30
12. Greg Waddell2:04:1760. Carole Thompson2:42:37
13. Jack Mcdermott2:05:5061. James Wells2:43:19
14. Jerry Armstrong2:06:5762. Susan Hull2:43:24
15. Jessica Tranchina2:08:4163. Patricia Sasser2:43:45
16. Donald Mason2:09:2164. Tyndall Team “3”2:44:01
17. Morrie Ingalls2:09:3565. Mason Johnson2:44:56
18. Team: “No Sleep”2:10:1866. Sally Ohe2:45:44
19. Przemek Krysinski2:10:3067. John Calver2:45:50
20. Gary Griffin2:11:0468. Terry Peters2:46:21
21. Chad Thompson2:11:2069. Ron Landen2:46:47
22. Tallahassee & Area Hash House Harriers 20022:11:2870. Joseph Colon2:48:08
23. Tallahassee & Area Hash House Harriers – Mixed2:14:2771. Carol Kreis2:49:46
24. Tyndall Team “Blue”2:16:0572. Sonja Bedsole2:50:59
25. Gary Cato2:16:3073. Frank Kreis2:51:37
26. Jay Yanovich2:16:5774. Team “Shiggy & Beers”2:51:55
27. Pat Judd2:16:5775. Kiel Cravatta2:53:55
28. Howard Stewart2:16:5876. Bruce Hall2:55:47
29. Team “Dragon Sports”2:17:2677. Chuck Law2:57:34
30. Alan Redmon2:18:0378. Pam Breza2:58:15
31. Teresa Lafleur2:18:5779. Paul Kerch2:59:11
32. Jamie Wells2:21:2780. Maggie Helly2:59:48
33. Anthony Davit2:21:4681. Wendy Redmon3:01:26
34. Ken Ford2:22:2282. Erin McGuire3:03:13
35. Paco Rabell2:22:2383. Team “Chris & Kim”3:04:08
36. Horace Ellis2:24:2184. Noreen Burke3:04:13
37. David Howell2:25:3985. Gwen Sprandel3:04:54
38. Bill Arens2:26:1586. Tyndall Team “8”3:10:04
39. Roger Sprandel2:26:3887. Chis Harris3:11:48
40. Rick Hodge2:26:4088. Linda Ettienne3:11:51
41. Tyndall Team “Gold”2:26:4689. Emil Windholtz3:17:24
42. Eric Marell2:28:0090. Annie Windholtz3:17:25
43. Dale Nash2:28:5391. Christo Varazo3:46:22
44. Jeremy Zawacki2:29:2792. Scott Pinkham3:46:23
45. Andrew Colee2:29:5693. Kristy Ingrim3:49:29
46. Judy Alexander2:31:2594. Angela Lamont3:50:47
47. Amber Miller2:31:5995. Kevin Koslowski3:58:34
48. Team “Slackers”2:34:3996. Frank Key4:14:19