Freedom Springs Triathlon, July 4, 2003

Men
Male O.A.
Chris Boudreau 51:08 
Kiko Cintron 51:42 
Kevin Porter 53:26
Male Overall Master
Jeff Bowman
Male Age Divisions
15 & under
Joseph Ferguson 1:18:14 
Lee Becker 1:29:24 
Henry Belk 1:30:29
16-19
John Englebret 1:04:00 
Doug Reiner 1:09:56 
Justin Sorell 1:20:12
20-24
Will Fyfe 1:00:00 
Joey Powers 1:02:50 
Brian Parker 1:04:22
25-29
Robert Colon 1:09:58 
Chett Hopkins 1:13:29
30-34
Tony Guillen 57:18 
Chris Marino 1:01:04 
David Williams 1:06:42
35-39
Michael Weyant 54:10 
Jim Phillips 54:42 
Thomas Fugate 56:35
40-44
Jim Kenney 1:00:59 
James Stinson 1:02:18 
Higinio Rodriguez 1:03:38
45-49
Alan Swigler 57:59 
Mark Sawicki 1:00:55 
Shannon Sullivan 1:02:01
50-54
Terry Presnell 57:33 
Chris Neal 58:33 
Dale Nach 1:00:26

55-59
Jerry Armstrong 1:00:31 
Andy Wall 1:04:19 
George Palmer 1:05:08
60-64
Roger Sprandel 1:06:48 
Keith Johnson 1:09:47 
Ray Bentz 1:10:29
65 & up
Chuck Law 1:25:39 
Bob Keller 1:31:01
Clydesdale (200 lbs plus)
William Jones 1:04:53
Fat Tire
Mel Young III 1:16:05
First Timer
Williams Jones 1:04:53
Physically Challenged
David (Biggs) Bigoney 1:07:2

Women
Female O.A.
Helen Libby 59:45 
Julie Olsen 1:01:25 
Alexis Newell 1:04:16
Female Overall Master
Jane Johnson 1:04:17
Female Age Divisions
15 & under
Lisa Sawicki 1:16:50
16-19
Suzanne Sawicki 1:07:42 
Kara Newell 1:08:49
20-24
Erin Hasmayer 1:08:17 
Rachael Stanfill 1:31:23 
Eden Gray 1:36:35
25-29
Maria Vives 1:12:00 
Brandi Burke 1:12:40 
Wendy Volkland 1:17:30
30-34
Meri Asmer 1:06:58 
Kate MacFall 1:07:02 
Amanda Knapstein 1:09:33
35-39
Lynn Powell 1:04:22 
Sandy Eubanks 1:05:35 
Sherry Creel 1:08:23
40-44
Nancy Stuparich 1:10:04 
Diana Fugate 1:14:24 
Sonya Bedsole 1:15:00
45-49
Yvonne Gsteiger 1:05:27 
Bonnie Wright 1:11:42 
Kathy Smith 1:17:57
50-54
Janette Boyland 1:24:10
55-59
Carole Thompson 1:10:44
60-64
Gwen Sprandel 1:23:17
Petite Plus
Carol Kries 1:20:21
First Timer
Brandi Burke 1:12:40
Adult Relays
Male
Thomas, Thomas & Kinney 56:48
Mixed
1- Denney, Denney & Geeker 59:03
Kids
Boys O.A.
James Harzog 1:24:12 
Michael Rossin 1:24:25 
Andrew Underhill 1:25:10
Age Divisions
8 & under
Ian Fugate 1:28:29 
Matthew Young 1:29:56 
Conner Hopkins 1:31:41
9-10
Mel Young 1:28:20 
Scotty Raulerson 1:28:23 
Jeffrey Keller 1:29:30
11-12
Jeremiah Jones 1:25:34 
Jacob Jones 1:28:11
Female O.A.
Elisabeth Ferguson 1:26:15 
Summer Raulerson 1:28:24 
Monica Rawson 1:28:38
Age Divisions
8 & under
Jgrace Underhill 1:35:51 
Hannah Fugate 1:39:28
9-10
Hillary Smith 1:32:42:30 
Emily Underhill 1:32:42:70
11-12
Heather Smith 1:31:10 
Tess Miller 1:31:30 
Trisha Gilliland 1:39:20