Red Pepper Run 5K, St. George Island, FL, Mar 3, 2007

Place  Name                     City                   Time         Age     Place
1      Tera Moody               Boulder, CO            16:41         26     1st, females overall
2      Charlie Johnson          Tallahassee            17:44         27     1st, males overall
3      Alex Ciota               Ballston Spa, NY       19:30         31     1st, males 30-34
4      Frank Flynn              Tallahassee            21:18         48     1st, males 45-49
5      Kim Mahoney              Tallahassee            22:18         23     1st, females 20-24
6      Meghan Kennedy           Tallahassee            22:41         26     1st, females 25-29
7      Eric Weber               St. Louis, MO          24:30         32     2nd, males 30-34
8      J. Gordon Shuler         Apalachicola           24:37         45     2nd, males 45-49
9      Bud Tuglay               Sopchoppy              24:43         37     1st, males 35-39
10     Beth Keim                S. Whitley, IN         24:54         41     1st, females 40-44
11     John Crews               St. George             25:38         26     1st, males St. George
12     Keli Scott               Ballston Spa, NY       25:45         36     1st, females 35-39
13     Michael Shuler           Apalachicola           25:47         42     1st, males 40-44
14     Michael Noel             Dallas, TX             25:50         27     1st, males 25-29
15     Warren Floyd             Port St. Joe           26:00         18     1st, males 15-19
16     John Scott               Cazenovia, NY          26:04         60     1st, males 60-64
17     Alan Pierce              Apalachicola           26:30         51     1st, males 50-54
18     John Stacklyn            Tallahassee            26:40         55     1st, males 55-59
19     Shawn Donahoe            Apalachicola           26:41         63     2nd, males 60-64
20     Nathan Landrum           St. George             26:43         29     2nd, males 25-29
21     Joe Sowinski             Tallahassee            26:47         58     2nd, males 55-59
22     Dag Sohlberg             Apple Valley, MN       27:13         64     3rd, males 60-64
23     Annette de Sercey        Panama City Beach      27:16         47     1st, females 45-49
24     Brad Segree              Carrabelle             27:19         35     2nd, males 35-39
25     Angela Davis             Albany, GA             27:40         42     2nd, females 40-44
26     Carson Howse             Port St. Joe           27:41         16     1st, females 15-19
27     David Boss               Tallahassee            27:47         43     2nd, males 40-44
28     Kathy Kowal              Panama City Beach      27:49         43     3rd, females 40-44
29     Kristi Cooksey           Tallahassee            28:22         34     1st, females 30-34
30     Jessie Cooksey           Tallahassee            28:26         36     3rd, males 35-39
31     Megan Lamb               St. George Island      28:30         24     1st, females St. George
32     Richard Addison          Tallahassee            29:10         53     2nd, males 50-54
33     Christen Chason          Eastpoint              29:25         19     2nd, females 15-19
34     Mark Norman              Tallahassee            29:27         45     3rd, males 45-49
35     Christie Haddock         Sopchoppy              29:40         33     2nd, females 30-34
36     John Turner              Apalachicola           29:47         49
37     Leslie Palmer            Dothan, AL             30:32         41
38     Chelsea Williams         Fayetteville, GA       30:33         8      1st, females 14 and under
39     Kane Whitehurst          Tallahassee            30:34         32     3rd, males 30-34
40     Gary Williams            Fayetteville, GA       30:35         66     1st, males 65-69
41     Dena Brondstetter        Pinconning, MI         30:40         36     2nd, females 35-39
42     J.H. Wolfram             St. George Island      30:41         63
43     Graham Kirvin            Apalachicola           30:46         10     1st, males 9-14
44     Juliet Stacklyn          Tallahassee            31:16         53     1st, females 50-54
45     Gracyn Kirvin            Apalachicola           31:32         11     2nd, females 14 and under
46     Christey Kirvin          Apalachicola           31:37         37     3rd, females 35-39
47     Richard Krumholz         Peoria, IL             32:00         32
48     Ken Millen               St. George Island      32:03         64
49     Mary Lou Miller          Charleston, TN         32:15         63     1st, females 60-64
50     Keyton Bielecky          Tallahassee            32:16         10     2nd, males 9-14
51     Jimmy Mitchell           Tallahassee            32:26         59     3rd, males 55-59
52     Linda Gunther            Signal Mt, TN          32:29         60     2nd, females 60-64
53     Mariel Henske            Manitowish Waters, MI  32:44         65     1st, females 65-69
54     Michael Peters           Tallahassee            32:45         36     3rd, males 50-54
55     Janet McKinley           No. Manchester, IN     33:10         63     3rd, females 60-64
56     Ashley Brooks            Tallahassee            33:12         29     2nd, females 25-29
57     Jeni McKnight            Tallahassee            33:55         30     3rd, females 30-34
58     Lauren Johannesmeyer     Tallahassee            34:33         23     2nd, females 20-24
59     Richard Henske           Manitowish Waters, MI  34:34         71     1st, males 70 and up
60     Lee Cerk                 Watersmeet, MI         36:55         68     1st, females 65-69
61     Molly McKinstry          Tallahassee            37:50         41
62     Rita Weber               Mendota, IL            37:58         69     3rd, females 65-69
63     Jackie Mossburg          St. George Island      37:59         70     1st, females 70 and up
64     Erin Conrad              Tallahassee            38:18         32
65     Cindy Bielecky           Tallahassee            38:16         49     2nd, females 45-49
66     Sue Skinner              Tallahassee            38:29         56     1st, females 55-59
67     Don Gunther              Signal Mtn, TN         38:56         64
68     Jody Plummer             St. George Island      39:33         70     2nd, females 70 and up
69     Norbert Weber            Mendota, IL            43:44         71     2nd, males 70 and up
70     Sue Mahoney              Tallahassee            46:16         56     2nd, females 55-59
71     Nicole Selly             St. George Island      50:50         26     3rd, females 25-29 tie
72     Melanie Rhodes           Carrabelle             50:50         27     3rd, females 25-29 tie
73     Davis Bell               Quincy                 50:54         57
74     Philip Brachman          St. George Island      51:00         79     3rd, males 70 and up