Red Pepper 5K, St. George Island, March 7, 2009
Place   Name                        City                           Age              Time         Award
1       Hobson Fulmer               St. George Island, FL          53              19:59         1st, males overall
2       Daniel Fortunas             Tallahassee, FL                48              21:26         1st, males 45-49
3       Frank Flynn                 Tallahassee, FL                50              22:01         1st, males 50-54
4       Jim Kinman                  Macon, GA                      47              22:20         2nd, males 45-49
5       Michael Shuler              Apalachicola, FL               44              23:21         1st, males 40-44
6       Jack Wood                   Marianna, FL                   48              23:34         3rd, males 45-50
7       Bryan Watt                  Thomasville, GA                24              23:36         1st, males 20-24
8       Armon Nicholson             Crawfordville, FL              27              23:46         1st, males 25-29
9       Daniel Savary               Crawfordville, FL              43              23:48         2nd, males 40-44
10      Mike Esser                  Crawfordville, FL              40              23:49         3rd, males 40-44
11      Jason Nicholson             Tallahassee, FL                31              24:06         1st, males 30-34
12      Chris Lorefice              North Hollywood, CA            31              24:52         2nd, males 30-34
13      Jeremy Novak                Port St. Joe, FL               34              25:12         3rd, males 30-34
14      Kelsey Kilinski             Tallahassee, FL                22              25:15         1st, females overall
15      Steve Baczewski             Tallahassee, FL                51              25:16         2nd, males 50-54
16      Steve Newman                Port St. Joe, FL               43              25:16
17      Matt Puckett                Tallahassee, FL                33              25:20
18      J. Gordon Shuler            Apalachicola, FL               47              25:25         3rd, males 45-59
19      Brett Law                   Tallahassee, FL                29              25:35         2nd, males 25-29
20      Nathan Landrum              St. George Island, FL          31              25:35         1st, St. George males
21      Liv Warren                  Bainbridge, GA                 51              25:45         1st, females 50-54
22      Ron Chase                                                  68              25:48         1st, males 65-69
23      Molly McKinstry             Tallahassee, FL                43              25:54         1st, females 40-44
24      Jeff Townsend               Crawfordville, FL              34              26:03
25      Nicole Handy                                               23              26:36         1st, females 20-24
26      Zach Childs                 Mexico Beach, FL               25              26:40         3rd, males 25-29
27      Graham Pinseh               Atlanta, GA                    26              26:40
28      David Baczewski             Tallahassee, FL                19              26:44         1st, males 15-19
29      John Wesley Crews           Yazoo, MS                      28              26:52
30      John Shelby                 St. George Island, FL          54              27:02         3rd, males 50-54
31      Nick Yonclas                St. George Island, FL          65              27:24         2nd, males 65-69
32      John Stacklyn               Tallahassee, FL                57              27:30         1st, males 55-59
33      Dag Sohlberg                Apple Valley, MN               66              27:40         3rd, males 65-69
34      Jim Wolfram                 St. George Island, FL          65              27:58
35      Barbara Yonclas             St. George Island, FL          61              28:12         1st, St. George females
36      John Culbertson             St. George Island, FL          62              28:12         1st, males 60-64
37      Shelley Shepard             Apalachicola, FL               32              28:21         1st, females 30-34
38      Bruce Foster                Ocala, FL                      54              28:43
39      Russell Gary                Apalachicola, FL               57              28:49         2nd, males 55-59
40      Taylor Carlquiest           Tallahassee, FL                24              28:49         2nd, males 20-24
41      Margaret Jorgensen          Las Cruces, NM                 52              28:58         2nd, females 50-54
42      Kristin Cullaz              New Berlin, WI                 39              29:07         1st, females 35-39
43      Alan Pierce                 Apalachicola, FL               53              29:33
44      Mindi Long                  Tallahassee, FL                23              29:57         2nd, females 20-24
45      Eric Thompson               Tallahassee, FL                43              29:57
46      George Floyd                Apalachicola, FL               51              30:22
47      Doug Cullaz                 New Berlin, WI                 46              30:24
48      Juliet Stacklyn             Tallahassee, FL                55              30:24         1st, females 55-59
49      Danielle Johnson            Marianna, FL                   26              30:24         1st, females 25-29
50      Dawn Sullivant              Marianna, FL                   35              30:25         1st, females 35-39
51      John Nicholson              Crawfordville, FL              53              30:40
52      Bev DeMello                 Tallahassee, FL                50              30:42         3rd, females 50-54
53      George Lorefice             Manilus, NY                    63              30:46         2nd, males 60-64
54      Linda Gunther               Signal Mountain, TN            62              30:57         1st, females 60-64
55      Whitney Davis               Tallahassee, FL                25              31:10         2nd, females 25-29
56      Erin Boyd                   Tallahassee, FL                27              31:20         3rd, females 25-29
57      Ron Beaton                  Crawfordville, FL              43              31:25
58      Alex Cerwin                 The Woodlands, TX              29              31:25
59      Richard Addison             Tallahassee, FL                55              31:33         3rd, males 55-59
60      Kristen Henker              Tallahassee, FL                25              31:38
61      Shawn Donahoe               Apalachicola, FL               65              32:14
62      Joan Kinsey                 Tallahassee, FL                52              33:01
63      Tress Anderson              Carrabelle, FL                 33              33:05         2nd, females 30-34
64      Lisa Arnold                 Havana, FL                     46              33:40         1st, females 45-49
65      Rebecca Cautley             Tallahassee, FL                30              34:17         3rd, females 30-34
66      Chris Tanner                Hoover, AL                     29              34:19
67      Elaine Flounoy              Crawfordville, FL              56              34:24         2nd, females 55-59
68      Anna Weltman                Haverford, PA                  21              34:34         3rd, females 20-24
69      Marisa de la Fuenti         Tallahassee, FL                22              34:36
70      Scott Herndon               Gainesville, FL                29              34:31
71      Candace Beuvais             Tallahassee, FL                37              35:36         2nd, females 35-39
72      William Sapp                Carrabelle, FL                 15              35:38         2nd, males 15-19
73      Whitney Gardiner            Holland, MI                    34              35:48
74      Robert McMillan             St. George Island, FL          73              36:05         1st, males 70 and up
75      Mariel Henske               Manitowish Waters, WI          67              36:14         1st, females 65-69
76      Jackie Mossberg             St. George Island, FL          72              37:17         1st, females 70 and up
77      Paula Thoreen               Houston, TX                    52              37:25
78      Brianna Blakney             Birmingham, AL                 28              37:39
79      Lori Michel                 The Woodlands, TX              53              37:56
80      Marcey Stone                St. Petersburg, FL             33              38:30
81      Susan Roberts               Many Esther, FL                51              39:53
82      Carol Rhinehart             Winter Haven, FL               52              39:53
83      Lee Cerk                    Watersmeet, WI                 70              40:50         2nd, females 70 and up
84      Barbara Sanders             St. George Island, FL          54              40:52
85      Jody Plummer                St. George Island, FL          72              41:10         3rd, females 70 and up
86      Tiffanie Hooley             Tallahassee, FL                30              41:40
87      Sherry Foster               Tallahassee, FL                37              41:40         3rd, females 35-39
88      Tim Nichaus                 Lexington, KY                  36              42:35         1st, males 35-39
89      Bob Staib                   Lexington, KY                  64              42:35         3rd, males 60-64
90      Jamie Luten                 Apalachicola, FL               31              44:26
91      Nicole Selly                Apalachicola, FL               28              44:26
92      Susan Kearney               St. George Island, FL          52              45:22
93      Gay Hudson                  Cornelia, GA                   62              45:35         2nd, females 60-64
94      Maureen Fagan               St. George Island, FL          67              45:35         2nd, females 65-69
95      Richard Sparks              Loganville, GA                 31              45:37
96      Brett Clark                 Tallahassee, FL                38              45:43         2nd, males 35-39
97      Sharon Hutchinson           St. George Island, FL          60              45:47         3rd, females 60-64
98      Patti Chastain              Apalachicola, FL               50              46:17
99      Gina Krutz                  New York City, NY              61              46:59
100     Tomilee Dowden              Carrabelle, FL                 18              48:42         1st, females 15-19
101     Savannah Salyer             Carrabelle, FL                 15              48:42         2nd, females 15-19
102     Phyllis Vitale-Lewis        St. George Island, FL          58              49:50         3rd, females 55-59
103     Adele Colston               St. George Island, FL          64              49:50
104     Sharon Colston              King George, VA                60              49:50
105     Jane Cook                   St. George Island, FL          70              49:55
106     Mary Lou Bassett            St. George Island, FL          67              49:55         3rd, females 65-69
107     Britt Dean                  Apalachicola, FL               27              50:32
108     Jill Christofersen          Apalachicola, FL               23              50:32
109     Linda Pfister               Eagle River, WI                64              51:06
110     Brigette Pfister            Easley, SC                     31              53:16
111     Alicia Pfister              Crawfordville, FL              25              53:16
112     Marsha Hoeffs               Shawano, WI                    62              56:07
113     Sharon Bridges              Manitowish Waters, WI          69              56:07